AIRKAM TRADING LIMITED – VESTEL

  • Adınız Soyadınız: Ali Ilker Sözeri
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: TV Cihazı
  • Şikayet Tarihi: 04/05/2021
  • Şikayet Görselleri:

Merhabalar.
1 yıl içinde 2 adet 32 inç Vestel Marka televizyonum Vestel in teknik servisi tarafından tamir edilemez, kullanıcı hatası demeleri nedeni ile çöp oldu.
İlkinde ne yapacağımı bilemedim dediklerini çaresiz kabul edip tv yi çöpe attım yenisini aldım en büyük hatam yine aynı yerden almak oldu, Girne Vestel bayisi. Bozulma nedeni buhardan iç aksamlarının paslandığını söylediler. Her ne kadar kabul etmesem de boşluğuma geldi ve kabul etmek durumunda kaldım. Sonra gittim para ödeyerek 2. televiyonu aldım.
Ancak o da 7 ay sonra arızalandı – görüntüsü gitti ama ses vardı. Vesteli aradım servisin gelip bakabileceğini ama gelmelerinin 100 lira olduğunu ilettiler. Mecbur oldum kabul ettim ama 3 sene servis garantisi olan bir mala servis ücreti ücreti ödemek çok saçma geldi. Geldiler parayı pesin aldılar, servis bilgi formu doldurdular ve tv yi tamir edeceklerini söyleyip götürdüler. Servis formunu doldurup bıraktılar. ( Arzu ederseniz formun kopyasını sizlere de iletebilirim). 1 hafta servisten hiç ses cıkmadı ben kendilerini aradım ve ekran panelinin çatlak olduğunu tamir edilmez olduğunu söylediler. Beynimden vurulmuşa döndüm ve nasıl olur dedim ? Siz aldığınızda her hangi bir yerinde çatlak yoktu. Siz de zaten boyle bir not düşmemiştiniz servis formuna. Koskaca evde vitrinde gibi duran tv yi siz acarken ekrana zarar verdiniz ya da taşırken oldu bu . sizin yapmadığınızı nereden bileceğim, kabul etmiyorum tamir edin ya da yenisini istiyorum dedim. ( Evimde 2 adet daha Samsung ve Philips marka televizyonlar var. Yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. Hiç böyle bir rezillik görmedim.) O konuşmadan sonra yine 10 gün gecti haber yok ben aradım firmayı – cevap olarak geri göndereceğiz tamir olmuyor denildi . Peki 10 gündür ne yaptınız, neden aramadınız diye sorduğumda cevap veremediler. Daha sonra beni müdürleri aradı tv 2500 tl size 1975tl ye yenisini verelim dedi. Türkiyeye sikayet ettim Kıbrıs a müdahale edemiyorlar, peki müsteri memnuniyeti tüketici hakkı garantisi nerede kaldı, 2 adet tv bugun 5000 tl. Bir de kesinlikle benden kaynaklanmayan bir arızayı bana dayamalarını kabul etmeyeceğim. Durum bu ben kısa anlatmaya çalıstım her türlü evragı gönderebilirim tv yi geri getirdiler almadım bir daha da beni aramadılar.Yardımınızı bekliyorum umarım hakkımı arayabilirsiniz.Tesekkürler.
Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder